разказва се и се приема 3х на глас, не заправяйте да обобщавате (Татко бика на мама= Той вика на нея- вика и=вика)
ако има страх/ужас – приемаме задълъително Основни страхове, по избир и обърнати ( Страхувам се, се Страхувам + от какво Сс/сС) и ако преценим – прочитаме първите в реда разширени страхове- отбелязва кои има и ги приемаме и с разновидностите (съществително/ прилагателно/ причастие + от какво ,напр. ГЛАГОЛ не се приема), напр. Ужасена съм от това/ изпитвам ужас от това/ чувствам се ужасно + от това)
след 3х на глас се приема 3х на ум има ли нщо неприятно
ако се появи дума- неприятна използваме класическия нащин на доизчистване :
А/ по- рано от момента на раждане
Б/ по стълбичките надолу- какво още те дразни/ от какво още те е страх какво още и чистим