DEEP 2, урок 1, лайф 2 – теория и показно чистене на случка, 1ч 23 мин.
00мин00 Приветстване на курс второ ниво ДИП терапии.
Както се казва в Кабала, една от основните задачи в живота е да работим върху себе си.
За сертифициране на 9то ниво, е необходимо да имаме отработени 50 часа (като терапевт) в двойка с някой друг от участниците в обучението.
04мин40 Диагностика, къде се намираме в момента, в началото на 2ро ниво?:
Аналогично се провежда и диагностика на клиент или на себе си. Запишете си собствена диагностика, начало на 2. ниво.
? Как се чувствам от -10 до +10?
? Като си представя мама като характер от -10 до +10?
? Как се държи тя към мен от -10 до +10?
? Как се държа аз към нея от -10 до +10? á
? Като си представя татко като характер от -10 до +10?
? Как се държи той към мен от -10 до +10? â
? Как се държа аз към него от -10 до +10? á
? Мама + татко: на колко оценявам техните отношения -10 до +10?
? Като си представя баба по майчина линия (Бм) като характер от -10 до +10?
? Как се е държала тя (Бм) към мен от -10 до +10? â
? Как съм се държала аз към нея от -10 до +10? á
? Като си представя дядо по майчина линия (Дм) като характер от -10 до +10?
? Как се е държал той (Дм) към мен от -10 до +10? â
? Как съм се държала аз към него от -10 до +10? á
? Бм + Дм: на колко оценявам техните отношения -10 до +10?
? Като си представя баба по бащина линия (Бб) като характер от -10 до +10?
? Как се е държала тя (Бб) към мен от -10 до +10? â
? Как съм се държала аз към нея от -10 до +10? á
? Като си представя дядо по бащина линия (Дб) като характер от -10 до +10?
? Как се е държал той (Дб) към мен от -10 до +10? â
? Как съм се държала аз към него от -10 до +10? á
? Бб + Дб: на колко оценявам техните отношения -10 до +10?
Има ли брат/братя (Бр), на колко години, по-големи или по-малки?
? Като си представя Бр като характер от -10 до +10?
? Как се държи той към мен от -10 до +10? â
? Как се държа аз към него от -10 до +10? á
Има ли сестра/сестри (С), на колко години, по-големи или по-малки?
? Като си представя С като характер от -10 до +10?
? Как се държи тя към мен от -10 до +10? â
? Как се държа аз към нея от -10 до +10? á
? Отношения между братя и сестри, ако са повече от един, повече от една?
? Партньор 1 / партньор 2 / сегашен партньор? Деца/доведени деца?
„С кого живееш в момента?“ – важно е да са изчистени взаимоотношенията с хората, с които живеем и виждаме всеки ден.
Ако някой живее сам- това пречи ли му? Ако му пречи, трябва да се изчисти.
Ако някой няма брат/сестра, но това му пречи, също се чисти.
Уточнение: В началото на диагностиката да попитаме клиента и да ни каже, когато някой вече е починал. V Питаме преди колко време е починал.
Когато имаме разведени родители, или примерно втора баба и т.н.- записване Бм2.
16мин25 Учебно съдържание на курс ниво 2:
30мин00 – 1час15 Показна терапия с Мария М.- Чистене на случка
1час15 Чрез случката можем да изкараме различни програми като пренебрегване, неуважение,… При всяко ново разказване на случката излизат нови думи, които трябва да се изчистят.
1час20 Емоция не се приема. Пример: „Мъчно ми е от това, че…“à „мъчно ми е“ го зачеркваме, защото това е емоция. Не се приема, защото не се чисти, когато е собствена емоция.